Zkombinujte otužování a užívání kloubní výživy a dočkejte se skvělých výsledků
S bolestí kloubů se v průběhu života setká snad každý z nás. Nejméně závažnou příčinou je přetížení kloubu vlivem nezvykle vysoké zátěže. Po několikadenním odpočinku bolest sama odezní a nehrozí následky v podobě poškození okolních struktur. Zpozornět byste ale měli, pokud se pocit ostré bolesti objeví náhle bez souvislosti s námahou. Může se jednat o zánět kloubu, který je často provázený otokem, omezenou hybností, zčervenáním a vyšší teplotou v okolí postižené části těla.
O chronické bolesti hovoříme, trvá-li déle jak 3 týdny. Nejčastěji bývají postiženy obratle v různé části zad, spojení drobných kostí ruky, ramenní a kolenní klouby. Důvodem může být vadné držení těla, nevhodná pozice při každodenní práci, artróza či metabolické onemocnění, jako dna nebo obezita.
S otužováním začínejte postupně
Blahodárný vliv otužování na imunitu nemůže již nikdo zpochybnit. Chladem dojde k masivnímu prokrvení sliznic horních cest dýchacích, které vede ke zvýšené produkci ochranných imunoglobulinů. Pokud se následně setkáte s původcem nemoci, bude imunoglobuliny ihned zničen a nepronikne dále do těla.
Cílené, a především dlouhodobé otužování, významně posiluje celý organismus a ovlivňuje veškeré pochody v těle. Principem je dostat se do situace, která ve vás vyvolá doslova boj o přežití. Setrváte-li ale v chladném prostředí příliš dlouho, pak hrozí celkové vyčerpání a následná nemoc či dokonce smrt.
Začínejte tedy pomalu, ideálně s příchodem léta, kdy již není imunita po zimním období oslabená. Mezi možnosti otužování patří také umírněné oblékání. Každá nadbytečná vrstva oblečení vás zbytečně zchoulostiví. Jedině pozvolné posouvání hranic tepelného komfortu dokáže vybudovat silné tělo a mysl.
- zvýšená obranyschopnost
- prokrvení pokožky a svalů
- posílení kardiovaskulárního systému
- zlepšení trávení
- prevence civilizačních onemocnění
- snížení rizika degenerativního postižení nervů
- snížení rizika propuknutí autoimunitních nemocí
- duševní pohoda
- pozitivní myšlení
Zkombinujte otužování s užíváním kloubní výživy
Náhlé ochlazení působí blahodárně také na kloubní struktury. Prokrvení hlubších tkání umožňuje rychlé odvedení metabolitů, a naopak zvýšený přísun živin. Podpořit výživu kloubů můžete i za pomoci vhodných doplňků s biologicky dostupným kolagenem a vitamínem C. Doporučená denní dávka kolagenu by se podle klinické studie z roku 2019 měla pohybovat okolo 2500 mg hydrolyzovaných kolagenních peptidů. Jestliže nejste schopni tuto dávku tělu potravou zajistit, vyzkoušejte OSTEFIT českou kloubní výživu, která obsahuje 2700 mg hydrolyzovaného kolagenu v jediném sáčku. Rychle cirkulující krev efektivně dopraví potřebné látky ke tkáním a umožní jim působit v místech poškození.
S čím dalším vám otužování může pomoci?
Vliv chladu na klouby můžete v tuto chvíli ještě umocnit vlastním pohybem. Fyzická aktivita během zchlazení, jako například plavání ve studené vodě či prudší pohyby ve sprše, také napomáhá snadnému průtoku krve a funguje jako prevence přetížení ztuhlých svalů.
Dalším z benefitů, které otužování přináší, je pozitivně laděný psychický stav. I to je důvodem, proč se z tzv. chladové terapie stává celoživotní závislost. S následným zahřátím se vyplaví obrovské množství endorfinů, které navozují stavy euforického štěstí a blaženosti. Nejen, že se vám vyhne špatná nálada, ale i mozek začne pracovat mnohem efektivněji. Podpoříte míru soustředění a snáze si vše zapamatujete. Nejnovější výzkumy naznačují, že otužování aktivuje novou tvorbu a dorůstání neuronů, což dává naději neurologicky nemocným pacientům.
Hormony štěstí endorfiny mají také silné analgetické účinky. Dokážou utišit nepříjemné svalové i kloubní stavy a zároveň dodávají energii. V podstatě bychom je mohli považovat za tělu přirozený povzbuzovací prostředek, který zcela postrádá nežádoucí účinky a je zcela zdarma. Produkci endorfinů zvýšíte nejen pravidelným otužováním, ale také sportem, spontánním smíchem, během sexu a dobrým jídlem.